ההתקדמות בטכנולוגיית הדמיה גז אופטית (OGI) הופכת את זיהוי הנזילות לבטוח יותר בצינורות במכלים ובמפעלים תעשייתיים הדמיית גז מסוכן עם הכלים המתקדמים להדמיית גז אופטי תורמת לתרבות של בטיחות, לחיסכון רב בכסף ולא פחות חשוב לאיכות סביבה ולשמירה על כדור הארץ

איתור דליפות גזים – בטיחות, חיסכון בכסף ושמירה על הסביבה

OGI – Optical Gas Imaging

ההתקדמות בטכנולוגיית הדמיה גז אופטית (OGI) הופכת את זיהוי הנזילות לבטוח יותר בצינורות, במכלים ובמפעלים תעשייתיים.

הדמיית גז מסוכן עם הכלים המתקדמים להדמיית גז אופטי תורמת לתרבות של בטיחות, לחיסכון רב בכסף ולא פחות חשוב לאיכות סביבה ולשמירה על כדור הארץ.

בטיחות חייבת להיות ערך ליבה של כל פעולה העוסקת בגזים שעלולים להיות מסוכנים.
בעוד שמטפל בבטיחות בארגון עשוי לקבוע פרוטוקולים או נהלים, מודעות מכל הרמות היא קריטית כדי ליצור תרבות של בטיחות ולהימנע מבעיות בהן עשויה להתרחש דליפה חמורה ומסוכנת.
ארגונים שעובדים עם גז צריכים לשאוף לשלב טכנולוגיות יעילות בפרוטוקולים שיעזרו בסופו של דבר להבטיח שיטות תפעוליות בטוחות.

טכנולוגיית הדמיה אופטית של גז מסייעת בשמירה על העובדים והסביבה

ההתקדמות האחרונה בטכנולוגיית הדמיה אופטית של גז (OGI) מציעה לחברות במגוון תעשיות הזדמנות לסייע בשמירה על עובדים ועל הסביבה, תוך חיזוק תרבות הבטיחות.
לדוגמא, ניתן להשתמש במצלמות OGI מ- FLIR בפעולות נפט וגז.
בתחנות כוח ומתקנים תעשייתיים אחרים כדי לסייע לארגונים לעמוד ביעדי הבטיחות שלהם.

חברת אסיו ויז'ן באמצעות מוצרי פליר מספקת לא רק ציוד לצורך כך אלא אף פרוטוקול כיצד ליישם את הבדיקות באופן שגרתי וזאת על בסיס ניסיון רב שנצבר על ידי חברת פליר בעולם כולו באספקת מאות מערכות כאלה.

פליטות ממכלים הן שכיחות בפעולות הגז הטבעי במעלה הזרם. כאשר מודדים מכלים, מפעילים עשויים לעמוד בענן גז, כמו בתמונה הבאה:

ציוד קונבנציונאלי המודד דליפות של גזים כגון מריחנים או טכנולוגיות אחרות דורש מהעובד להיות כבר בסביבת הגז או גרוע מכך, בתוך ענן הגז על מנת למדוד אותו ואת קיומו.
במקרה כזה העובד נמצא כבר בסיכון גדול. טכנולוגיית OGI גדולתה בכך שהיא מאפשרת למדוד קיום וגודל של דליפת גז מרחוק ומבלי להימצא בתוך הבעיה עצמה.

עצירת שינויי האקלים באמצעות הפחתת פליטות גז מרצון

היסטורית, טכנולוגיית OGI נצפתה דרך עדשת התאימות. על מנת לעמוד בפרמטרים הרגולטוריים ולזהות מקורות פליטה, השקיעו חברות במשאבי OGI.
כעת, יותר ויותר חברות נפט וגז מאמצים אסטרטגיות להפחתת פליטות מרצון כדי לעצור את שינויי האקלים.

בארצות הברית, קואליציית העתיד ONE הציבה מטרה להפחית את הפליטות לאחוז עד 2025 ברחבי שרשרת אספקת הגז הטבעי.
OGI מספקת טכנולוגיית גילוי נזילות יעילה ויעילה עבור גזים רבים הממוקדים במאמצים אלה, במיוחד מתאן. באופן זה, OGI תורם לבטיחות התפעולית ושומר על הסביבה. שירותים וחברות נפט וגז החלו לבדוק רכיבים עם OGI שאינם נופלים תחת דרישות הרגולציה להפחתת פליטות בנקודות נוספות. גורם חלקי לתפקיד רחב יותר זה עבור OGI הוא הפחתה משמעותית בעלות מערכות הדמיה באיכות גבוהה.
מכשירי הדמיה אינפרא-אדום לא מקוררים, כמו FLIR GF77, זמינים במחיר מוזל מאוד בהשוואה לדגמי OGI מקוררים. זמינות זו, יחד עם הנכונות למנף את ה- OGI בדרכים חדשות, הביאו ארגונים לחשוב מחדש על הקשר של ציוד בטיחות לאנשי כוח אדם.

באופן מסורתי, צוות איתור ותיקון דליפות (LDAR) לבדו ישתמש ב- OGI, עם אפשרות שלצוות הבריאות והבטיחות הסביבתיים (EHS) תהיה גישה לטכנולוגיה במתקנים מסוימים. כעת, נקודת המחיר הנמוכה יותר של מכשירי OGI כף יד מאפשרת לעובדים נוספים, כמו טכנאי תיקוני תחזוקה, להשתמש ב"חוש השישי "של גילוי גז, מה שמעניק לחברים רבים בארגון כלי רב ערך להערכת בטיחות מקום עבודתם.

יתרון בטיחותי ראשוני – טווח הראיה של מצלמות OGI

יתרון בטיחותי ראשוני המשמש כתועלת של תרבות בטיחות הוא טווח הראייה של מצלמות OGI.
שלא כמו כלים אחרים, מצלמת OGI מציעה את היכולת להדמות תנאים לא בטוחים ממרחק בטוח.
מצויד ב- OGI, עובדי בתי הזיקוק יכולים לשפוט אם אזור מכיל הצטברות של גז רעיל, וחוסך מהם חשיפה לגז שיידרש להפעלת מוניטור גז צפוף לביש.
כמו כן, עובדים המוטל עליהם לאמוד מכלים גדולים יכולים להעריך את מאפייני הפליטה של הטנק לפני שהם מציבים את עצמם בענן פוטנציאלי כלשהו.
עם OGI, עובדים במצב זה יכולים לסרוק בקלות לכיוון זרימת הרוח, ולתת להם את האפשרות לבחור מיקום בטוח יותר על המסלול או, אם אין דלק גלוי, לאשר למדידה בטוחה יותר .
OGI מעניק לעובדים מידע מדויק לביצוע על הסכנות הקיימות בסביבתם הקרובה, מבלי לסכן כוח אדם.

מעוניינים שנציג בפניכם את מערכת פליר לאיתור דליפות גז? מוזמנים ליצור איתנו קשר

ניפגש במאמר הבא

מאמרים נוספים שיענינו אותך
Comments

Leave a Comment