מצלמות תרמיות הן אמצעי איכותי המאפשר איתור תקלות לפני שהן קורות

מצלמות תרמיות – לאתר את התקלה הבאה מראש

מצלמות תרמיות הן אחד האמצעים האיכותיים בתחום ה – Predictive Maintenance, המאפשר לאתר תקלות ונזקים פוטנציאליים הרבה לפני שהם קורים.

תעשיות רבות ומפעלים מתחומים שונים ומגוונים עסוקים בשאלה אחת מרכזית שהיא במידה רבה קריטית להתנהלות של כל עסק בתחום התעשייה. כיצד ניתן לאתר תקלות בציוד עוד לפני שהן קורות? איך ניתן למצוא כשלים פוטנציאליים במפעלים לפני שאותם כשלים מתפתחים לכדי תקלות בלתי הפיכות, שעלולות לגבור מחיר יקר במיוחד, הן כספי ואולי אף בחיי אדם.

על מנת למנוע את אותם הכשלים התפתח שוק שלם, יוצא דופן בגודלו ובאיכות הפתרונות המוצעים בו. השוק העולמי בתחום ה – Global Predictive Maintenance מוערך כיום בעשרות מיליארדי דולרים, עם קצב צמיחה משמעותי והוא נחשב לאחד התחומים המתקדמים ביותר בשוק התעשייתי.
בתחום זה פועלים מספר פתרונות. מתוך מחשבה תמידית על השוק, והיכולת שלנו להתעדכן בפיתוחים החדישים ביותר בתחום AsioVision עובדת ומשתמשת במערכות ובפתרונות המתקדמים בעולם.
אחד הפתרונות המתקדמים ביותר הוא התקנת מצלמות תרמיות של Flir במפעלים שונים. המצלמות של Flir מסייעות למפעלים רבים, בתחומים מגוונים ופורצי דרך, וזאת במטרה לשפר את הבטיחות במפעל, לאתר תקלות ולייעל את העבודה של פסי ייצור בכל העולם.

מהי מצלמה תרמית בדיוק?

AsioVision פועלת עם מפעלי ברחבי הארץ במטרה לשפר את האחזקה החזויה שלהם (Predicitve Maintenance). לכן, ומתוך היכרות עם הפתרונות המוכרים בשוק החברה עובדת גם עם מצלמות תרמיות, כולל אלו המיוצרות על ידי Flir.
כיום, מצלמות תרמיות נחשבות לאחד הפתרונות המתקדמים ביותר בתחום ה – Predictive Maintenance והן פועלות לפי עקרון פשוט ביותר.
המערכת של Flir מוצבת במקומות שונים ומטרתה היא למדוד חום ולנטר סכנות פוטנציאליות במפעלים שונים. הניטור המתמשך מאפשר לזהות תקלות וכשלים עוד לפני שהם קורים ולפעול על מנת לטפל בהם בזמן, לפני שאלו מובילים לנזק משמעותי. כך למשל, עלייה בטמפרטורות הנוצרת כתוצאה מבלאי וחיכוך בציוד היא תופעה שעין בלתי מזוינת אינה מסוגלת לראות. כמו כן, גם מצלמות במעגל סגור ואמצעים אופטיים אחרים עלולים שלא להיות יעילים במקרים כאלו.

אלו בדיוק המקומות בהם AsioVision פועלת. באמצעות מצלמות תרמיות מתקדמות ניתן לבצע בדיקות של מערכות מכניות, כגון מנועים וגנרטורים שעלולים להתבלות עם הזמן. הבלאי עלול להיווצר במקרים רבים כתוצאה מחיכוך רב בין החלקים השונים במנוע. החיכוך עצמו יוצר חום משמעותי וכאשר הטמפרטורות עולות מעל לסף מסויים הדבר עלול להעיד על סכנה שמתקרבת.

באילו תחומים נעשה שימוש כיום במצלמות תרמיות?

AsioVision עושה שימוש במגוון רחב של מצלמות תרמיות ואמצעים שנועדו לוודא את הבטיחות במפעל ולאתר תקלות הרבה לפני שהן קורות. כך למשל, המצלמות משמשות לבדיקה של מנועים ומיסבים בהם יש רכיבים המייצרים חום כתוצאה מחיכוך ובליה. בנוסף, ניתן להשתמש במצלמות תרמיות עבור ארונות חשמל תעשייתיים וביתיים. כך, ניתן לאתר מפסקים שמתחממים יתר על המידה, כאינדיקציה לצריכת זרם גבוהה יותר של רכיב מסוים, אשר עלולה להשפיע לרעה על צריכת החשמל הכללית במפעל או בבית. לבסוף, אחד השימושים הנפוצים במצלמות תרמיות, כולל אלו של Flir הוא במסגרת החישול של פלדה. חישול פלדה מתבצע בתוך מיכלים שצריכים להיות עמידים בפני טמפרטורות גבוהות במיוחד, וזאת על מנת לאפשר למתכת להינמס בתוך המיכלים ולהפוך לפלדה. לכן, השימוש במצלמות נועד לאתר מיכלים שעלולים להיפגע אם ייחשפו לטמפרטורות גבוהות במיוחד, וזאת לפני שתקלה קטלנית עלולה להתרחש.

כיצד מתבצע השימוש במצלמות?

ניתן להשתמש במצלמות תרמיות בשני אמצעים מרכזיים. אפשרות אחת היא לעשות שימוש ידני, כאשר בכל פעם ניתן לצלם את האובייקט אותו רוצים לצלם, להוריד את המידע שצולם למחשב ולבחון את השינויים שהתרחשו לאורך זמן. זו פרקטיקה מקובלת הנמצאת בשימוש במגוון רחב של תעשיות. האפשרות השנייה היא להשתמש במצלמות תרמיות המנטרות את המפעל או התהליך 24/7. במסגרת האפשרות הזו הטמפרטורה מנוטרת באופן קבוע וניתן לחבר את המצלמה למחשב כך שהמידע יוזרם באופן שוטף. בכל מקרה שתי האפשרויות מקובלות ולכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות שונים. כמו כן, ל – AsioVision יש נסיון משמעותי בשימוש בשתי השיטות, כולל פרוייקטים פורצי דרך עם המפעלים הגדולים בישראל.

מה שבטוח הוא, שמצלמות תרמיות הן אמצעי בקרה מהמתקדמים ביותר שיש כיום בשוק, ולא לחינם מפעלים רבים בוחרים להשתמש במוצר הזה כדי למנוע נזקים, בלאי ותקלות פוטנציאליות אצלם.

ניפגש במאמר הבא

מאמרים נוספים שיענינו אותך

Leave a Comment