אסיו וויז׳ן והמהפכה התעשייתית הרביעית

אסיו וויז׳ן והמהפכה התעשייתית הרביעית

במאתיים השנים האחרונות עברה האנושות שלוש מהפכות תעשייתיות. המהפכה הראשונה הגיעה עם המצאת הנול המכני הראשון; השנייה – עם המצאת חגורת המסוע שתרמה לייצור מהיר במיוחד; והמהפכה השלישית מיוחסת להמצאת הבקר המתוכנת הראשון של חברת מודיקון.
מפעלים בכל העולם וגם בארץ כבר יודעים – אנחנו נמצאים בעיצומה של המהפכה הרביעית. המהפכה שלוקחת את הידע של חמישים השנים האחרונות ומביאה את התעשייה עוד צעד קדימה, אל עבר תפוקה מהירה, מדויקת וחכמה יותר – תעשיה דור 4.0.

תעשייה ישראלית איכותית, חדשנית ומשגשגת

ישראל, אומת הסטארט־אפ, נחשבת למדינה פורצת דרך במספר רב של תחומים: חקלאות, ביו־טכנולוגיה, ביטחון, מים, תקשורת ועוד. העובדה הזו מעניקה לישראל יתרון משמעותי בבואה לקדם את התעשייה המקומית לתעשייה דור 4.0. אבל איך אפשר לגייס את מגוון הידע הטכנולוגי שנצבר בישראל לטובת התעשייה המקומית?
מפעלים מכל תחומי התעשייה, כאמור, שואפים לשיפור תהליכי הייצור, ואחד הגופים שפועל רבות למען פיתוח התעשייה המקומית הוא ״המכון לייצור מתקדם״.
המכון חרט על דגלו קידום של תעשייה ישראלית משגשגת, איכותית, חדשנית ומובילה בתחומה בעולם. כדי להשיג מטרות אלה המכון מקדם תחרותיות, מסייע למפעלים בחתירה לשיפור הפריון, ומעודד את חשיפתם למודלים טכנולוגיים חדשניים שיכולים להביא תועלת רבה בשדרוג התעשייה.

הדרך לדור 4.0 מתחילה בכרמיאל

השבוע הצפּנו עד לכרמיאל, לכנס של המכון לייצור מתקדם שהתקיים במכללת אורט בראודה, וחשפנו בפני נציגים מתעשיות שונות את טכנולוגיית ראיית המכונה שלנו: הסברנו כיצד המערכות האופטיות והממוחשבות של אסיו וויז׳ן פותרות ביצירתיות אתגרים נקודתיים שונים שאיתם מתמודדים מפעלים מכל תחומי התעשייה, שיתפנו את הנציגים בשיח פתוח, הבאנו דוגמאות מהשטח, והראנו כיצד הטמעה של מערכת וויז׳ן במפעל היא צעד משמעותי בהפיכתו למפעל חכם.

בין אם מדובר בחקלאות, מזון, פלסטיק – כל קשת התעשייה עומדת בפני אתגרים מורכבים שלעיתים נדרש עבורם פתרון נקודתי, יצירתי וחכם. אחד הדברים המעניינים שראינו בכנס הוא האופן שבו פתרונות טכנולוגיים של אוטומציה ורובוטיקה משתלבים עם מערכות הוויז׳ן שלנו, ויחד הם יכולים להתגבר על המורכבות וליצור את המקפצה הטכנולוגית הנחוצה במעבר לדור ארבע.

הפיכה של מפעל קיים למפעל חכם

אז כן, כמו שזה נראה בשטח, אין ספק שהמהפכה התעשייתית הרביעית כבר כאן, ושהפיכה של מפעל קיים למפעל חכם היא לא תרחיש דמיוני. מפעלים רבים כבר עשו את הצעד והטמיעו מערכות וויז׳ן בתהליכי הייצור הקיימים, בדרך לתפוקה איכותית ומדויקת ולייצור בן־זמננו.

ניפגש במאמר הבא

מאמרים נוספים שיענינו אותך

Leave a Comment