אודות Asio Vision
Asio Vision , החברה המובילה בישראל במתן פתרונות וידאו תעשייתי ועיבוד תמונה המותאמות לצרכי הלקוח.פתרונות ראייה ממוחשבת ופרויקטים ומערכות לתעשיות.
עקבו אחרינו
מאמרים אחרונים
הישארו מעודכנים
קטגוריות
פוסטים פופולארים

שדרוג GigE Vision למהירויות של 5,10,25 GigE

טכנולוגיית GigE Vision קיימת בתחום ה- Machine Vision מאז שנת 2006 וניתן לומר בוודאות שהיא שימשה במשך השנים לשדרוג משמעותי במערכות ויז'ן.
לאחרונה ממשק GigE Vision משודרג לקצבים מהירים של 5,10 ואף 25 GigE.

מדוע שדרוג זה חשוב כל כך?

חשוב להבין את הרקע. בשנת 2006 התאגדו 12 חברות ויצרו את ממשק ה GigE על מנת לתת תשובה לממשק אמין לקצב ולרזולוציה שהיו נפוצים בזמנו. ממשק אמין זה היה בשימוש לטווחים ארוכים של עשרות מטרים באמצעות כבל רשת פשוט. הממשק בהחלט תפס תאוצה ומערכות ויז'ן רבות התבססו עליו. מערכות שקיימות היום ומתפקדות באינספור מפעלים ומכונות.

עם הוספת האפשרות של Power over ethernet הממשק אף הפך לממשק מבוקש עוד יותר מכיוון שאפשר בכבל אחד ויחיד להעביר מידע, לשלוט במצלמה ולספק לה את המתח הנדרש.
לממשק תקן ברור וידוע שכיום למעלה מחמישים חברות המייצרות מצלמות נצמדות אליו. דבר שהופך ממשק זה לדבר נוח ושכיח.

במקביל במשך השנים התפתחו הסנסורים השונים. הרזולוציות גדלו לעין שיעור וכך גם הקצב, מה שהגדיל בצורה משמעותית ביותר את רוחב הפס הנדרש מהמצלמות.

אכן במקביל התפתחו גם ממשקים אחרים מהירים כגון USB3, Coexpresss אך ממשק ה GigE כבר היה נפוץ ביותר והמבנה הפשוט של תקשורת רשת, חוסר הצורך בכרטיסי Frame Grabber והיכולת לעבוד במרחקים כמעט ללא הגבלה עשו את שלהם.

למעשה כבר משנת 2011, מה שמכונה ורסיה 2.0 של GigE Vision תומך בקצב של 5,10,25GigE כמו גם פונקציות נוספות שהחשובה בהן היא סנכרון PTP בין מצלמות (IEEE1588).

חברת אסיו ויז'ן משווקת את סדרת המצלמות של GenieNano של חברת Teledyne Dalsa . שווה להתרכז במצלמות אלה מכיוון שלמרות שהממשק שלהן הוא 5GigE, מצלמות אלו, באמצעות תכונת ה TurboDrive, מגיעות לקצב הקרוב מאוד ל 10GigE.

למצלמות של Teledyne Dalsa שתי תכונות ייחודיות:

T2IR – Trigger to Image reliability – מה זה בעצם? שווה צפיה קצרה:

Turbo-Drive – למעשה ה Turbo Drive מאפשר להשתמש בתשתית הכבלים הקיימת היום שנבנתה במערכות לפורמט 1GigE עבור מצלמות מהירות עד כדי סדר גודל.


שתי התכונות הנ"ל הינן ייחודיות למצלמות ה GigE Vision של Teledyne Dalsa.

במידה ולקוח החליט שתקשורת GigE Vision היא סוג הממשק הנכון עבור האפליקציה שלו, ניתן למצוא במשפחת ה GenieNano, מגוון עצום של מצלמות עם סנסורים של החברות המובילות כגון SONY, OnSEMI. אנחנו באסיו ויז'ן מתאימים ללקוח את המצלמה המתאימה לאפליקציה שלו, המערכת האופטיתהתואמת ונותנים תמיכה מלאה באינטגרציה.

ניפגש במאמר הבא

מאמרים נוספים שיענינו אותך

Leave a Comment