אודות Asio Vision
Asio Vision , החברה המובילה בישראל במתן פתרונות וידאו תעשייתי ועיבוד תמונה המותאמות לצרכי הלקוח.פתרונות ראייה ממוחשבת ופרויקטים ומערכות לתעשיות.
עקבו אחרינו
מאמרים אחרונים
הישארו מעודכנים
קטגוריות
פוסטים פופולארים

שימוש במצלמות היפר-ספקטראליות בחקלאות חכמה

חברת פרוטספק מספקת פלטפורמה לניהול יבולי פירות לבתי אריזה מרמת המטע ועד לשיווק.

חברת FruitSpec עושה שימוש במצלמות FX-10 של חברת SPECIM על מנת לאפשר לחקלאים לקבל החלטות טובות יותר הקשורות לניהול היבול שלהן בעזרת נתונים מדויקים כבר בתחילת העונה. החלטות לוגיסטיקה, שיווק ואגרונומיה יכולות להתבסס כעת על אומדני תשואה מדויקים מתחילת העונה.

חברת FruitSpec סופרת באמצעות מצלמה היפר-ספקטראלית את הפירות במטע עוד כשאלה ירוקים ונראים בעין כצבע העלים, מה שמקשה להעריך את כמותם באמצעים קונבנצונאליים.

באמצעות אומדן יבול מדויק החקלאי יכול לתכנן את המארזים שיצטרך בסוף העונה, את השיווק של היבול, את מאמצי הקטיף שיידרש להם ויכול לרכז את מאמצי המכירה שלו בצורה מדויקת.

חברת FruitSpec  משתמשת במצלמות שפותחו בחברת SPECIM  ובאלגוריתמיקות Deep Learning  שפותחו על ידי FruitSpec  לצורך אבחנה של הפרי הירוק בתוך סבך העלים הירוקים. ספירתו ואף הערכת גודלו.

בשלב תחילת העונה ובאמצעי צילום קונבנציונאליים ייראה העץ עם הפרי כך:

שימוש במצלמה היפר-ספקטראלית ועיבוד המידע מאפשר לראות את העץ כך:

מצלמות היפר-ספקטראליות מסדרת FX כגון זו ששימשה את חברת FruitSpec  קיימת בתחומי אורכי גל שונים ומשמשת לאפליקציות רבות בתחומים שונים.

הטכנולוגיה יכולה לשמש להבחין באמצעים זרים לדוגמא בבשר:

באמצעי צילום קונבנציונאליים התמונה תיראה כך:

אך שימוש במצלמה היפר-ספקטראלית יאפשר לראות הבשר באופן הבא:

מה שיאפשר להגיע לאבחנות הבאות:

חברת אסיו ויז'ן משווקת את המצלמות ההיפר-ספקטראליות של SPECIM בישראל ואף נותנת שירותי בדיקת היתכנות, תמיכה באלגוריתמיקה למיון, תכנון תאורה נכונה וליווי מלא מבדיקת ההיתכנות ועד לבניית מערכת בקו הייצור, בשטח החקלאי או בפלטפורמות מוטסות.

לחברת SPECIM קו מוצרים ייחודי להטסת מצלמות היפר-ספקטראליות על פלטפורמות מוטסות.
ניתן להתרשם ממגוון המוצרים כאן.

ניפגש במאמר הבא

מאמרים נוספים שיענינו אותך

Leave a Comment