אודות Asio Vision
Asio Vision , החברה המובילה בישראל במתן פתרונות וידאו תעשייתי ועיבוד תמונה המותאמות לצרכי הלקוח.פתרונות ראייה ממוחשבת ופרויקטים ומערכות לתעשיות.
עקבו אחרינו
מאמרים אחרונים
הישארו מעודכנים
קטגוריות
פוסטים פופולארים

שיפור תוצרת חקלאית עם מצלמה? זה לא חלום

מיון פירות לייצוא – לא רק נקישה

איך אתם בוחרים פירות וירקות בחנות? ממששים אותם? מסתכלים עליהם? מנסים לראות אם יש בהם פגמים?
כמו רבים מאיתנו, גם אתם בטח סומכים על החושים שלכם ועל הנסיון הרב שצברתם ואתם יודעים לאתר פירות פגומים ממרחק. המהדרין אולי אפילו נוקשים על אבוקדו וחצילים כדי לגלות אם הם ראויים למאכל. באופן מפתיע, במשך שנים ארוכות גם בתחום החקלאות עצמה שיטות העבודה לא היו כל כך שונות אבל עם הזמן השיטות עצמן משתכללות ואוטומציה איכותית ומתקדמת נכנסת ומשפרת את המוצרים ואת התוצרת החקלאית עצמה.
כך למשל, בתחום התמרים. תמרים הם אחד מענפי הייצוא המשמעותיים של החקלאות הישראלית, והם אחת מהגאוות הישראליות המרכזיות בעולם. לא לחינם, במרכולים רבים באירופה תמרים מוצגים לראווה כמו סוכריות יקרות, עטופות בתוך אריזה יוקרתית שבה כל תמר הוא באיכות הגבוהה ביותר, הן מבחינת הטעם והן מבחינת המראה.

איך ממיינים פירות במאה ה-21?

אך כדי להשיג את המראה המושלם, יש להשתמש גם בכלים מתקדמים. זוהי בדיוק אחת ההתמחויות של Asiovision במסגרת העבודה שלה עם חקלאים. נכון, בעבר וגם היום במקרים מסויימים חקלאים בוררים את התמרים האיכותיים באמצעים ידניים, כאשר אחד העובדים נמצא בעמדת המסוע ובורר את התמרים הטובים המיועדים לייצוא מהתמרים שאינם מיועדים למכירה. כמובן שאין לזלזל בשיטה זו, אך היא טומנת בחובה מספר חסרונות משמעותיים. הבולט שבהם הוא היעדר היכולת לזהות באופן ברור אילו תמרים הם הטובים ביותר. יתרה מכך, גם אם המיון נערך בצורה טובה, הוא עלול לגזול זמן רב המתבטא בשעות עבודה יקרות.

הטכנולוגיה של Asiovision מאפשרת לייעל את תהליך המיון ולשפר את איכות המוצר באופן משמעותי בדיוק באמצעות אוטומציה. לאחר שהכלים המתקדמים של החברה מזהים מהו התמר שנחשב ל"איכותי" במיוחד ומהו תו התקן מבחינה צורנית, ניתן למיין את התמרים בקלות ובמהירות. יתרה מכך, ל – Asiovision יכולת צילום היפרספקטרלית. מדובר בפועל במצלמה המסוגלת לאבחן ולנתח סוגי חומרים ואת הרכבם, כולל זיהוי מזהמים ורקבון. כך, באמצעות יכולת הצילום הזו ניתן לבחון מתי עלולים להתרחש תהליכי רקבון בפירות.

איתור תהליכי רקבון ככלי לשיפור המוצר

זיהוי תהליכי הרקבון הוא חשוב במיוחד ומשמעותי על מנת לאפשר שיפור של איכות הפירות שיוצאים למכירה. זאת משום שעין אנושית עלולה להסתכל על תמר, או כל פרי אחר ולטעון בקלות שמדובר בפרי טוב ובשל. עם זאת, מערכת הצילום ההיפרספקטרלית של Asiovision מסוגלת לחדור מבעד לפני השטח וכך לאתר תהליכי רקבון שעלולים לקרות בפרי עוד לפני שהם התפתחו באופן משמעותי. כך, החברה יכולה למכור רק את הפירות המובחרים ביותר.

איכויות צילום מתקדמות אלו, מאפשרות לא רק מכירה של הסחורה הטובה ביותר אלא גם יוצרות הלכה למעשה חסכון כספי ושמירה על המוניטין. לא לחינם, חקלאים מובילים רבים בישראל בחרו ב – Asiovision כדי לשפר את איכות המוצרים ואת איכות הפירות עצמם. כי אולי צרכנים בודדים יכולים להרשות לעצמם לנקוש על כל אבוקדו במדף כדי לאתר את הטובים ביותר, אבל זוהי כמובן לא פריבילגיה ששמורה לחברות המוכרות בהיקפים משמעותיים ומחוייבות לשמור על סטנדרט בלתי מתפשר של איכות.

ניפגש במאמר הבא

מאמרים נוספים שיענינו אותך

Leave a Comment