אוטומציה ובדיקת איכות בקווי ייצור הינה תהליך הכרחי היום.  בשוק בו התחרותיות היא גבוהה ביותר יש להפוך את תהליך הייצור לאוטומאטי ככל שניתן, יעיל ובעל יכולת לייצר מוצרים אמינים ככל שניתן.

במשך השנים האחרונות, ככל שתהליך הייצור נעשה מהיר יותר, הדרישות מדויקות יותר ולפעמים יש לבדוק מוצרים מיקרוסקופים, אוטומציה בקווי ייצור באמצעות מערכות ראייה ממוחשבות נהפכו למערכות נפוצות, הקיימות כמעט בכל קו ייצור. מערכות אלה נדרשות לבצע בדיקת איכות של המוצרים או לשמש "עיניים" למערכות רובוטיות ולתת אמינות של 100 אחוז בקווי הייצור.

בדיקות אופטיות בקווי הייצור, שימוש באלגוריתמים מתוחכמים לצורך עיבוד תמונה היא החוליה המדויקת בה משתלבת חברת אסיו ויז'ן.

לחברת אסיו ויז'ן מגוון היכולת להציע מגוון עצום של מוצרים לתחום האוטומציה בקווי ייצור. חברת אסיו ויז'ן מציעה היום את המגוון הגדול ביותר של מצלמות בתחום הספקטראלי הרחב ביותר. מצלמות בתחום הנראה, בתחום התרמי, מצלמות X-ray, מצלמות היפרספקטראליות ועוד. כמו כן מגוון עצום של פלטפורמות חישוביות לצורך עיבוד תמונה, אופטיקה מגוונת, מקורות תאורה במגוון עצום של אורכי גל וכיו"ב.

בתחום האפליקציות חברת אסיו ויז'ן נותנת פתרונות מגוונים הנותנים כלי עבודה כגון:

ועוד רבים אחרים.

בכל התחומים הנ"ל חברת אסיו ויז'ן עוסקת הן בייעוץ ליצרני מכונות, ייעוץ ללקוחות סופיים ומתן פתרונות הכוללים מערכת מקצה לקצה המשתלבת בקו הייצור הקיים.